Аналіз крові загальний (клінічний)

Зміна кожного показника крові може вказувати на те чи інше захворювання, тому клінічний аналіз крові є дуже поширеним методом обстеження. Детальна розшифровка клінічного аналізу крові представлена ​​в статті Загальний (клінічний) аналіз крові: розшифровка і норми.

Лейкоцити (білі кров'яні тільця) це клітини імунної системи захищають людину від інфекцій. Підвищення кількості лейкоцитів в крові практично завжди вказує на наявність інфекції. Зменшення кількості лейкоцитів в крові характерно для людей з ослабленим імунітетом. Збільшення кількості лейкоцитів в сечі і в мазку з піхви характерно для запальних захворювань нирок, сечового міхура і статевих органів.

22 жовтня, 2014

Лімфоцити один з видів клітин імунної системи організму. Лімфоцити захищають організм людини від інфекцій і пухлинних клітин. Визначення кількості лімфоцитів в крові проводиться за допомогою загального аналізу крові. Збільшення кількості лімфоцитів в крові зазвичай спостерігається на тлі вірусних і бактеріальних інфекцій (особливо на тлі вірусних інфекцій у дітей). Зниження кількості лімфоцитів в крові зазвичай спостерігається при хронічних запальних захворюваннях або на тлі використання деяких ліків.

24 жовтня, 2014

Еозинофіли це один з видів лейкоцитів (клітини імунної системи). Еозинофіли захищають організм людини від паразитів і беруть участь в розвитку алергічних реакцій. Збільшення кількості еозинофілів в крові або в мокроті спостерігається при таких хворобах як алергія, астма, зараження глистами.

Нейтрофіли це клітини крові з групи лейкоцитів, що забезпечують захист організму людини від різних інфекцій. Велика частина нейтрофілів циркулює в крові лише кілька годин, а потім проникають в тканини і органи, які вони захищають від інфекцій.
Нейтрофіли здатні вловлювати «сигнали запалення» і цілеспрямовано мігрувати до місць запалення (рани, опіки, травми).
Збільшення кількості нейтрофілів в крові є характерною ознакою інфекції і запалення.
Зменшення кількості нейтрофілів в крові спостерігається при використанні деяких ліків, і на тлі певних вірусних і паразитарних хвороб.

Еритроцити (червоні кров'яні тільця, rbc) — це найбільш численні клітини крові, які виконують функцію перенесення кисню і поживних речовин до тканин і органів. Еритроцити містять велику кількість червоного пігменту гемоглобіну, який здатний зв'язувати кисень в легенях і вивільняти його в тканинах організму.
Зниження кількості еритроцитів в крові є ознакою анемії. Збільшення кількості еритроцитів в крові може спостерігатися при сильному зневодненні, а також при еритреми.
Поява еритроцитів в сечі може спостерігатися при запаленні органів сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур).

Моноцити це група клітин імунної системи відносяться до категорії лейкоцитів. Моноцити виконують ряд важливих функцій: борються з інфекціями, паразитами, пухлинами, розчиняють кров'яні згустки і відмерлі тканини організму. Збільшення кількості моноцитів в крові зазвичай спостерігається при різних інфекціях або захворюваннях крові. Зменшення кількості моноцитів в крові може бути ознакою анемії через нестачу вітаміну В12.

Сечовина — це один з кінцевих продуктів розпаду білків. Сечовина виділяється з організму через нирки, разом з сечею, тому вміст сечовини в крові і в сечі дозволяє судити про функції нирок. Сечовина входить в групу речовин, що відносяться до залишковим азоту крові. Залишковий азот крові — це речовини (продукти обміну білків), які містять азот, але не є білками. До залишковим азоту відносять також креатинін, креатин, аміак, сечову кислоту та ін. Підвищення рівня сечовини в крові звичайно спостерігається при гострих або хронічних захворюваннях нирок. Як правило, на тлі хвороб нирок, одночасно з підвищенням рівня сечовини в крові її концентрація в сечі знижується (через погану роботи нирок сечовина накопичується в крові).
Сечовину слід відрізняти від сечової кислоти, яка, утворюється, в основному, за рахунок розпаду складних нуклеїнових кислот.

22 лютого, 2010

Загальний (клінічний) аналіз крові — це один з найбільш поширених методів обстеження, який дозволяє лікарю з'ясувати причини деяких симптомів (наприклад, слабкість, запаморочення, підвищення температури тіла та ін.), А також виявити деякі захворювання крові та інших органів.Для проведення загального аналізу крові зазвичай беруть капілярну кров з пальця, або кров з вени. Ніякої особливої ​​підготовки проведення загального аналізу крові не вимагає, проте кров для цього обстеження рекомендується здавати вранці, натщесерце.

03 серпня, 2010