Чи варто робити 3д УЗД при вагітності і коли краще

Тривимірна сонографія при вагітності характеризується наявністю наступних незаперечних переваг:

  • Отримане об'ємне зображення дає краще розглянути деякі ділянки, структури, які в двовимірному режимі були недоступні або важкодоступні. Батькам, лікарям іншої спеціалізації набагато легше зрозуміти зображення.
  • Тривимірна сонографія при вагітності дає цінну додаткову інформацію, яка незамінна для діагностики зовнішніх вад розвитку. 3д дослідження здатне розвіяти всі сумніви. Майбутня мати і лікар можуть перерахувати всі пальчики малюка, переконатися у відсутності інших зовнішніх вад. Завдяки такому виду УЗД, лікарі можуть оцінити в трьох проекціях різні частини тіла плоду, що важливо в плані виявлення аномалій розвитку. Отримані дані дають інформацію для діагностики вад хребетного стовпа, кінцівок.
  • 3д сканування дає розглянути міміку дитини, завдяки чому батьки можуть зрозуміти, засмучений він або посміхається. Погані емоції плода можуть виникнути через проблеми, наприклад, недостатнього отримання кисню, неправильного розвитку внутрішніх органів, що викликає біль.
  • Інтенсивність, потужність, частота хвилі знаходяться в тих же межах, як і при звичайному дослідженні.
  • Зд ультразвукове дослідження при вагітності допомагає провести реконструкцію будівлі мозку. Це дозволяє повністю виключити розвиток аномалій центральної нервової системи.
  • Об'ємна сонографія допомагає діагностувати вроджені вади серця плода. Останнім часом це вважається поширеною внутрішньоутробної аномалією, яка може стати причиною смерті новонародженого. При стандартному дослідженні така діагностика певні складнощі і провести її може лише фахівець дуже високої кваліфікації. Зд діагностика робить результат незалежним від підготовки, навичок лікаря, тому є ефективною і надійною процедурою.
  • Тривимірне сканування при вагітності допомагає виключити наявність аномалій особи плода, наприклад, «заячої губи», «вовчої пащі».

На якому терміні краще робити діагностику плоду

Коли краще робити 3д УЗД при вагітності? При першому УЗД, яке рекомендується проводити на 14 тижні вагітності, краще робити звичайне дослідження, оскільки воно дає достатню кількість інформації на даному етапі. Але якщо у лікаря є підозра на аномальний розвиток, наявність патологій, в цей час вже може проводитися 3д УЗД. 22 тиждень вагітності — 2 етап скринінгу. Якщо в цей період робити тривимірну сонографію, то чітко видно стать дитини, пальці на руках і ногах, інші дрібні деталі.

Чи шкідливо ЗD УЗД для майбутньої дитини

Перед проведенням клінічного 3д дослідження повинні бути поставлені чіткі завдання, щоб час діагностики скоротилося. Якщо 2д УЗД дало ретельно розглянути всі головні структури, то немає необхідності в об'ємної сонографии. Ультразвук, який використовується при діагностиці, не веде до пошкодження плоду, його тканин. Фахівці гарантують повну безпеку Зд УЗД для майбутнього малюка.

Орієнтовна вартість ультразвукового дослідження

Скільки коштує 3д УЗД? Ціна на проведення тривимірного дослідження залежить від таких факторів, як ступінь кваліфікації гінеколога, цілі дослідження, якість обладнання, терміновість проведення. Це все формує кінцеву вартість діагностики. Більшість сучасних медичних центрів проводить тривимірне ультразвукове сканування на високоточному і сучасному обладнанні експерт-класу.

Назва клініки, м.Москва

4D УЗД при вагітності засновано на такому ж принципі, що і тривимірне дослідження. Єдина відмінність полягає в тому, що до картини як четвертий вимір до висоти, довжині, глибині додається час. Тобто тривимірне зображення статично, а чотиривимірний показує об'єкт, що рухається в реальному часі. При цьому результат дослідження може бути записаний на різні носії.

Відео: 3д УЗД на різних термінах вагітності

Результат тривимірного УЗД при вагітності залежить від положення плода. Якщо дитина повертається так, що датчику видно лише спина, то неможливо буде розглянути особа. Ультразвукове дослідження дає розпізнати зовнішні патології, аномалії розвитку. В результаті батьки отримують запис, де вони можуть детально розглянути дитини. Для наочності наводиться відео результатів УЗД на різних термінах вагітності.

УЗД на першому триместрі (12-13 тиждень)

При терміні вагітності 12-13 тижнів на 3д УЗД визначається закладка життєво важливих органів, серцебиття. Якщо під час дослідження виявлено серйозні порушення розвитку, вони можуть вважатися медичним показанням до переривання виношування плоду. УЗД необхідно з метою уточнення терміну вагітності, визначення передбачуваної дати пологів. На відео нижче ви можете з точністю розглянути всі показники, планові вимірювання і сам плід на 3д УЗД.

20 тиждень вагітності

Другий триместр вважається дуже важливим часом для розвитку плода. На даній стадії вагітності виключаються або виявляються пороки розвитку, відповідність розміру плода встановленого терміну. 3д УЗД більш інформативно, може показати стать дитини, якщо плід не лежить спиною назовні. Визначається стан шийки матки, навколоплідних вод. На представленому нижче відео наочно показаний результат 3д УЗД другого триместру, де ви можете побачити навіть емоції дитини.

30 тиждень виношування дитини

На 30 тижні вагітності оцінюється рухова активність плода. На цьому етапі проводиться додаткове УЗД, яке оцінює інтенсивність матково-плацентарного кровотоку. Тривимірне дослідження дає визначити передлежання плода, загальний стан дитини, наявність інфекцій, основні життєві показники. Наведене відео яскраво демонструє, чим займається малюк в животику у мами.

Фото плода після 3д УЗД

3д УЗД проводиться за рекомендацією лікаря, якщо є ризик розвитку аномалій, при підозрі на формування різних новоутворень або за бажанням батьків. Тривимірне дослідження при вагітності допомагає побачити зовнішність дитини максимально реалістично, зробити фото 3д УЗД плоду, відобразити його в русі, розглянути всі частини тіла, органи, визначити стать дитини і на кого малюк більше схожий.

Марина, 27 років: Мені проводили 3д дослідження на 32-му тижні вагітності. Скільки приємних хвилювань принесла мені ця зустріч з малюком! Дитинка був уже дуже великий і повністю не поміщався на екран. Назавжди зберегла ці фото. Коли дивлюся на них, стільки хороших спогадів.

Катя, 24 роки: Я записалася на 3д УЗД на 25 тижні вагітності. Крихітка відчайдушний опір, не хотіла показуватися мамі: поверталася спинкою, ховала обличчя. Змогли визначити стать, побачили, якою буде малятко.Я не пошкодувала, що зробила дослідження, адже і доньці буде цікаво подивитися, якою вона була.

Яна, 28 років: 3д УЗД — чарівний винахід. Так цікаво поспілкуватися з малюком через екран! А скільки радості, коли виявляється, що малюк розвивається добре, повністю здоровий. Пол визначили на 20 тижні. Як здорово, що з'явилася тривимірна діагностика, спасибі науковому прогресу!