З деяких пір я стала пильно вивчати тему грошей і питання, чому у одних вони є, а в інших ні (або вони думають, що у них немає). Що означає, наприклад, вираз «це не гроші». Для кого-то, може, «не гроші», а хтось на цю суму рік живе. Мені взагалі стало здаватися, що це абстрактне поняття … Наприклад за 7 мільйонів тенге (я з Казахстану) можна купити квартиру в 35 квадратів в моєму місті. Сяду я на літак і приїду, скажімо, в Пітер … там кількість квадратів скоротиться до 19 (!). Спущуся південніше — в Болгарію, там спокійно можна купити дві студії на березі моря або 7 будинків без ремонту в центрі. Висновок: гроші в кишені ті ж, а можливості — різні. Або ось притча: було у мене 300 тенге. N-го лютого 2014 року, о 10 ранку я могла їх обміняти на 2 долари … а о 15 годині того ж дня — тільки на півтора. В той день наша валюта знецінилася за лічені години на 20%. У багатьох збільшилася сума кредиту або депозиту … у всіх зменшилася сума на пенсійному рахунку … Висновок: мені здається, все це — доказ того, що гроші потрібно розглядати не як певну кількість паперів в гаманці, а як енергію, як щось не зовсім матеріальне.

До речі, такий підхід пояснює, чому багато хто незадоволений своїм фінансовим становищем. Раз це енергія, її може бути багато або мало. А центр управління енергіями у нас в голові. Так що грошові питання необхідно вирішувати в голівоньці, формуючи правильне ставлення до грошей.

Далі я приведу кілька наших поширених помилок в побудові взаємовідносин з грошима:

  1. Ми не любимо гроші. В СРСР любити гроші було непристойно. Ми ввібрали це з молоком матері. Але, задумайтеся, саме гроші часом роблять нас такими щасливими. Я щаслива, що можу купити за гроші смачний сир! Тільки за гроші я можу звозити дитини на місяць на Чорне море, і я щаслива, що у мене є така можливість! Гроші роблять нас щасливими і вільними! На гроші ми можемо поправити здоров'я, подарувати купу подарунків рідним і близьким. Ці вигуки я можу писати безкінечно … але у нас любити гроші не прийнято. Це найголовніша наша помилка.
  2. Ми не вважаємо гроші. Хто з нас веде щомісячний підрахунок приходу і відходу коштів, оцінює доцільність витрат? А? Це питання риторичне! Тим часом гроші дійсно люблять рахунок.Вдумайтеся, тільки ведення подібних записів може заощадити до 50% коштів середньостатистичної сім'ї.
  3. Ми не вміємо збирати, витрачати і планувати. Перше ще називається «рак гаманця» у Кіосакі. Це явище поширене серед живуть «від зарплати до авансу». Отримав, витратив … і до авансу абияк перебиваєшся. Витрачати ми теж не вміємо. Це питання перегукується з пунктом 2, але сюди слід додати ще й те, що ми з негативним ставленням витрачаємо гроші. А це треба робити легко і з відкритим серцем, тримаючи в голові, що через нас в цей момент світ посилає гроші (а значить — добро, див. Пункт перший) продавцям, перукарям … в загальному людям, які роблять щось хороше для нас .

Які можна зробити висновки з цих трьох пунктів? З негативним ставленням до грошей, закладеним в нашу підсвідомість, треба давати собі раду. Слідуючи методиці «Розумний світ». потрібно спочатку в кілька етапів очиститися від негативу, пов'язаного з грошима …

Формуємо правильне відношення до грошей

1 крок: я прошу вибачення у грошей за свою нелюбов до них

2 крок: я прощаю гроші за те, що вони не приходили в моє життя, коли були так потрібні

3 крок: я стираю спогади про те, як я плакала через нестачу грошей

4 крок: надалі я обіцяю любити гроші

Твердження кожного кроку повинні починатися з формулювання, виділеної жирним шрифтом і таких тверджень має бути не менше десяти на кожен крок. Далі можна, наприклад, записати на диктофон ці твердження і прослуховувати у вільний час.

Після роботи з прощенням і прийняттям грошей, можна поговорити з собою. Так-так, це не помилка! Прийом необхідний для заміни негативних установок в нашій голівоньці на позитивні. Наприклад, перша думка, яка приходить нам в голову, коли ми читаємо слово «гроші» … Нехай буде «мені ніколи не заробити великих грошей». Тепер починаємо спілкування. Ділимо зошита на дві половини. У лівій пишемо це твердження, в правій пишемо протилежне. Нижче знову пишемо щось схоже або близьке на наше негативне твердження, до нього підбираємо заперечення. Тобто в лівій колонці будете Ви зі старими переконаннями, а в правій — Ви вже з новими. Підбираючи аргументи, ми переконувати себе і свою підсвідомість одночасно. Так відбувається поступова заміна старих установок на нові.

Вище наведені дуже потужні прийоми, що дозволяють сформувати правильне ставлення до грошей і досягти непоганих результатів.Але, захопившись ними, не забувайте, що ведення записів хоча б у форматі «прихід» — «витрата» теж буде вельми корисним заняттям!

Міцної і душевної Вам дружби з грошима!

P.s. Читайте також наші минулі статті:

Також ви можете підписатися на розсилку, щоб отримувати нові статті Дар'ї Максимової до себе на пошту:

Дарина Максимова, спеціально для deti-burg.ru

style = "display: inline-block; width: 320px; height: 100px"
data-ad-client = "ca-pub-5408867481523309"
data-ad-slot = "4039487537">