Хибна алергія

Алергія, як модна тенденція міцно входить в наше життя, але не всі підозрюють, що хворіють саме алергією. Характерні висипання на шкірі, свербіж та інші симптоми алергії, можуть бути насправді наслідками помилкової алергії.

Адже якщо розібратися, то алергія є імунною реакцією організму людини на подразник, при якій виробляються антитіла так звані імуноглобуліни Е для специфічних білків. Занадто велика кількість цих речовин в організмі може розвинути алергію.

особливості псевлоаллергіі

При помилкової алергії (псевдоаллергии) імуноглобуліни Е не виробляються і антитіла не беруть участь, тому для того, щоб виявити суть захворювання, потрібно здати аналізи на наявність алергену. Псевдоаллергия виникає під впливом речовин-лібераторів, які вивільняють гістамін і провокують симптоми алергії і також потребують лікування. Також при помилкової алергії симптоми виражаються сильніше, якщо в організм надійде велика доза речовини, при істинної алергії такої залежності немає.

Псевдоаллергия: причини

Причинами виникнення алергічних процесів можуть бути як стресові ситуації, так і реакція на лікарську непереносимість організму на якийсь компонент. Харчова псевдоаллергия виникає внаслідок несприйняття будь-якого продукту.

Це можуть бути як харчові добавки, барвники. консерванти, все те, без чого не обходиться харчова промисловість і багато продуктів харчування можуть викликати вихід гістаміну з клітин, до них відносяться: консерви, ковбаси, шоколад, горіхи, яйця, сир, риба і морепродукти, фрукти і ягоди.

Часто лікарські препарати призводять до розвитку псевдоаллергии, так як в них великий вміст хімічних препаратів, що викликають алергічну реакцію.

На фото: схема причини псевдоаллергии

Псевдоаллергия: симптоми

Симптоми помилкової алергії часто аналогічні або близькі до симптомів алергії. Це може бути почервоніння шкіри, свербіж, жар, нудота і блювота, кропив'янка, головний біль і запаморочення, шлунково-кишкові кольки, пронос і запор, утруднене дихання.

І чим частіше буде виникати реакція на конкретний алерген, тим імовірніше перехід захворювання з псевдоаллергии в алергію.Процеси, що розвиваються під впливом неправдивої алергії можуть бути системними, локальними або ограни і виражатися у вигляді кропивниці, набряку Квінке, хронічного риніту, бронхіальної астми. анафілактоїдного шоку. Як виглядає псевдоаллергия, фото представлено нижче.

На фото: Закладеність носа при псевдоаллергии

Псевдоаллергия: лікування

Так як у кожного пацієнта свій індивідуальний випадок хвороби, то перш за все спочатку потрібно виявити конкретний алерген, обмежити його вплив і лікувати симптоми. Для одужання слід дотримуватися суворої дієти виключаючи продукти алергени і слід приймати антигістамінні препарати.

Псевдоаллергия у дітей

Виявляється у вигляді ураження шкірних покривів (атропіческого дерматиту), дисбактеріозу. Початок поширення йде на обличчі, а вже після поширюється і на тіло. Лікування таких симптомів аналогічно лікуванню дорослих, тобто виявлення алергену і виключення або огорожу дитини від алергену.

Справжні і помилкові алергії

Вивільнення гістаміну обумовлено пошкодженням клітин, спровоковане фізичними факторами, такі як холод. Мало хто підозрюють, що страждають на таку алергію, маючи при цьому хронічні хвороби, такі як риніт, хронічний гайморит, кон'юнктивіт, кропив'янка, радикуліт, мігрень — реакція організму на подразник — холод.

Такий прояв прийнято також вважати псевдоаллергией, так як механіка розвитку неалергічна і якщо вчасно запобігти розвитку реакції (попросту погрітися при охолодженні), то можна уникнути серйозних захворювань.

Риніт. як реакція на холодне повітря може виражатися у вигляді гаймориту або застуди. У приміщенні закладеність носа зникає, а на вулиці — відновлюється. Лікування такого симптому полягає в закапуванні носа за 10-15 хвилин до виходу краплями від алергії.

Якщо має бути тривале перебування на холоді — розтирайте пазухи носа і робіть точковий масаж обличчя. І найнеобхідніше — тепле приміщення і чашка чаю. Також реакцією на холод є кропив'янка. Виявляється у вигляді великого почервоніння шкіри, свербінням і навіть володарем.

Якщо на вулиці холодний і сирий повітря, мокрий сніг, туман під час відлиги — в першу чергу страждають незахищені ділянки тіла (обличчя, підколінні ділянки, кисті і стопи, внутрішня поверхня стегон).

Позбутися від симптомів допоможе сухе і тепле приміщення і теплий одяг. Також потрібно прийняти антигістамінні препарати і добре зігрітися. Для запобігання повторної реакції потрібно правильно одягатися в таку погоду.

Одяг повинен захищати від вітру і бути водонепроникною. Ще стежте за тим, щоб в гардеробі було менше синтетичних і вовняних речей, так як вони посилюють прояв алергії, одяг повинен бути бавовняним або лляним.

Якщо в осінньо-зимовий період в сонячну погоду з очей так і ллються сльози, очі сверблять, болять, а зайшовши в приміщення, відразу висихають і як нічого й не було — це явні симптоми псевдоалергічного кон'юктівіта. Терти очі не можна, так як можете занести інфекцію, що призведе до істинного кон'юктівіта. Краще використовуйте носові хусточки з паперу без ароматизаторів.

Запобігти симптоми допоможуть краплі для очей від алергії і сонцезахисні окуляри в сонячну, снігову погоду. Краплі закапати перед виходом на вулицю. Також по можливості бажано обійтися без макіяжу і контактних лінз.

Ще одним із проявів помилкової алергії (псевдоаллергии) є бронхоспастический рефлекс, він викликає різке звуження дихальних шляхів. У слідстві виникає першіння в горлі, кашель і перехоплює подих. У теплі такі симптоми швидко проходять.

Для запобігання розвитку симптомів на холоді, слід прикривати ніс і рот, щоб повітря трохи зігрівся і дихати тільки ротом. Також перед виходом на вулицю можна використовувати інгалятор для розширення бронхів.

Мігрень теж може бути викликана помилковою алергією, особливо якщо в холодну пору року не носити головних уборів. Якщо ви страждаєте на мігрень кожен раз, вийшовши на холод, то краще не ризикуйте і придбайте теплий головний убір, в іншому випадку можна захворіти куди більш важким захворюванням, таким, як невралгія трійчастого нерва.