Дерматит> Ліки та відгуки> Кетотифен при атопічний дерматит: інструкція із застосування, відгуки

Кетотифен при атопічний дерматит: інструкція із застосування, відгуки

Лікування атопічного дерматиту та інших алергічних захворювань із застосуванням антигістамінних засобів — актуальне питання для лікарів і пацієнтів. З періоду появи перших стабілізаторів мембран огрядних кліток пройшло багато часу. Склад антигістамінних препаратів з кожним роком вдосконалюється, усуваються побічні ефекти, звужується коло протипоказань, підвищується сумісність таких препаратів з іншими засобами, показаними для комплексного лікування атопії, астми, кропив'янки і подібних захворювань.

Діюча речовина

Склад і форма випуску

Таблетки. 1 таблетка містить активну речовину: кетотифену фумарат 1,3 мг (що відповідає 1 мг кетотифену); допоміжні речовини: крохмаль картопляний — 37,6 мг; лактозимоногідрат (цукор молочний) — 209,8 мг; магнію стеарат — 1,3 мг.

фармакологічна група

Стабілізатор мембран тучних клітин

Важливе значення гістаміну в формуванні алергічних реакцій, в тому числі — атопічних висипань, обумовлює призначення та застосування антигістамінних засобів в якості основного методу лікування. Група даних ліків включає в себе безліч найменувань, число яких постійно поповнюється. Поряд з новітніми розробками фармацевтики, деякі фахівці продовжують призначати препарати, ефективність яких перевірена часом, наприклад, «Кетотифен» при атопічний дерматит та інших захворювань, що супроводжуються алергічними реакціями.

Фармакологічна дія

Протиастматичний, антигістамінний, мембраностабилизирующее, протиалергічну.

Фармакологічними діями антигістамінних препаратів стають безпосередньо антигістамінний (протиалергічний) ефект, який проявляється протівозудним і протинабрякову властивостями, протиблювотний ефект, обумовлений блокадою центральних Н1 рецепторів і місцевоанестезуючу дію. Відмінною особливістю препарату «Кетотифен» став мембраностабілізуючий ефект, пригнічення вивільнення провокаторів алергії, попередження гіперактивності бронхів, неконкурентна блокада Н1 рецепторів.

Настільки інтенсивне антінгістамінное вплив може провокувати небажані реакції з боку різних систем організму.Поширеним побічним ефектом при прийомі препарату «Кетотифен» можуть ставати сонливість, порушення координації, сплутаність свідомості, запаморочення, тремор кінцівок. Незважаючи на можливість розвитку таких побічних ефектів, даний засіб призначається дорослим людям, що страждають на атопічний дерматит, а також дітям, які досягли віку трьох років.

Показання до застосування

Атопічна бронхіальна астма; поліноз (сінна лихоманка); алергічний риніт; алергічний кон'юнктивіт; атопічний дерматит; кропив'янка.

Мій 12-річний син з народження страждає від атопічної хвороби. Висипання загострюються з приходом осені і турбують дитину до літа. У теплу пору року шкіра стає краще, однак варто синові поїсти незвичної їжі або опинитися в гостях, де є тварини або квітучі рослини, як ситуація з шкірою може різко загостритися. Схильність дитини до висипань змусила мене звернутися до фахівця. Лікар порекомендувала комплекс препаратів, в тому числі «Кетотифен». Відгуки про таблетки «Кетотифен» при атопічний дерматит здалися мені досить неоднозначними, оскільки, поряд з розповідями про швидке поліпшення, розміщувалися страшні історії про побічні ефекти, тижнях цілодобового сну, погіршення стану шкіри, блювоті і судомах у дітей.

Перший раз давати таблетку було страшно, але виходу не було — стан шкіри сина було жалюгідним, а краплі від алергії, призначені педіатром, зовсім не допомагали. «Кетотифен» надав седативний ефект, але я давала препарат на ніч, тому труднощів не було. У перші дні лікування «кетотифеном» син скаржився на сухість у роті, що компенсувалося великою кількістю гарячих напоїв. Інших побічних реакцій я не виявила, а от стан шкіри покращився значно, і вже в першу ніч син міцно спав, що не скаржачись на свербіж і не розчісуючи в кров.

Спосіб застосування та дози

Всередину, під час їжі, дорослим — по 1 мг 2 рази / добу вранці і ввечері. При необхідності дозу збільшують до 2 мг 2 рази / добу.

Дітям від 3 років і старше — 1 мг 2 рази / добу.

Тривалість лікування — не менше 3 міс. Скасування терапії проводять поступово, протягом 2-4 тижнів.

Побічна дія

З боку нервової системи: сонливість, запаморочення, уповільнення швидкості реакції (зникають через кілька днів терапії), седативний ефект, відчуття втоми; рідко — неспокій, порушення сну, нервозність (особливо у дітей).

З боку травної системи: сухість у роті, підвищення апетиту, нудота, блювота, біль у шлунку, запор.

З боку сечовиділення: дизурія, цистит.

Інші: тромбоцитопенія, збільшення маси тіла, алергічні шкірні реакції.

Протипоказання

вагітність; період лактації; дитячий вік до 3 років; гіперчутливість.

З обережністю — епілепсія, печінкова недостатність.

Атопічний дерматит вважається одним з найбільш важко виліковних станів. Дане захворювання може загострюватися без видимих ​​причин. Трапляється, що консервативне лікування не надає належного ефекту, тому хворі виявляються вимушеними шукати альтернативні способи боротьби з атопією. Трапляється, що значного поліпшення стану шкіри при атопічному дерматиті вдається домогтися лікувальним голодуванням, застосуванням засобів нетрадиційної медицини або лікуванням класичної гомеопатією.

особливі вказівки

Небажана різка відміна попереднього лікування бета- адреностимуляторами, глюкокортикостероїдами, адренокортикотропним гормоном (АКТГ) у хворих на бронхіальну астму та бронхоспастичним синдромом після приєднання до терапії кетотифену, скасування проводять протягом мінімум 2 тижнів, поступово знижуючи дози. Лікування припиняють поступово, протягом 2-4 тижнів (можливий рецидив астматичних симптомів).

Особам, чутливим до седативного дії, в перші 2 тижні препарат призначають малими дозами.

Не призначений для купірування нападу бронхіальної астми.

У пацієнтів, які одночасно застосовують пероральні гіпоглікемічні засоби, слід контролювати кількість тромбоцитів в периферичної крові.

В період лікування необхідно утримуватися від керування автотранспортом і занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

Цікаві статті:

  • Фрисопеп при атопічний дерматит: інструкція та відгуки
  • Креон при атопічний дерматит: інструкція із застосування, відгуки
  • Бепантен при атопічний дерматит: інструкція та відгуки
  • Ліпікар при атопічний дерматит: інструкція та відгуки