Які ліки від проносу вибрати

Пронос, а в медицині діарея, є наслідком травного розладу, який характеризується дуже сильним стисненням м'язів шлунково-кишкового тракту.

Стати причиною такого явища можуть різні фактори, тому дуже важливо вчасно звернутися до лікарні для встановлення діагнозу і виявлення причин. Тільки після цього лікар вибере ліки від проносу. У кожному випадку лікування буде індивідуальним. Самолікування в випадку з діареєю строго заборонено.

Пронос може бути викликаний різними причинами, і в кожному окремому випадку необхідно правильно підбирати медикаменти. Основними факторами, які викликають діарею є розлади травної системи, переїдання, отруєння, алергічна реакція на медикаменти та продукти харчування, а також кишкові інфекції. Однак понос може починатися і з-за постійних стресових ситуацій.

Група ентеросорбентів

Ентеросорбенти — це обов'язкове ліки від діареї. Вони мають зв'язують властивості.

Яскравим прикладом таких препаратів є Ентеросгель. Це ліки здатні відновлювати мікрофлору шлунково-кишкового тракту. Крім того, препарат допомагає вивести всі шкідливі активні речовини з організму потерпілого. Причому до таких відносяться і алергени, і токсини. Цей препарат не рекомендується використовувати, якщо у пацієнта непрохідність в кишечнику. Вартість даного засобу варіюється між 200 і 300 руб.

Смекта — це ще один приклад ефективних ліків від проносу. Він має сорбційні властивості. Найчастіше лікарі призначають його пацієнтам, які страждають від хронічної діареї, причому пронос може бути інфекційної, алергічної або медикаментозної природи. Крім того, це засіб використовується для боротьби з симптомами печії і здуття живота. За пакетик доведеться віддати від 20 руб.

Полісорб допомагає вивести з організму потерпілого все антигени, алергени, токсичні речовини і бактерії патогенної природи. Найчастіше його призначають при інфекційних захворюваннях кишечника і отруєннях. Даний засіб коштує від 250 руб.

Активоване вугілля — це найпоширеніші таблетки від проносу. Вони є найдешевшими в цій групі медикаментів. Його вартість становить всього 15 руб. Препарат має сорбирующие властивості.Крім того, він допомагає виводити в найкоротші терміни всі шкідливі речовини з організму пацієнта. У нього є безліч аналогів, до яких відносяться карбопект і ультра-адсорб. Це засіб завжди використовують в якості невідкладної допомоги, якщо людина переїла або отруївся, а також при проблемах в роботою кишечника. Однак якщо у пацієнта є кровотеча в кишечнику або розвивається виразка, то препарат забороняється застосовувати.

Ще один препарат з цієї групи — Полифепан. Він усуває алергени, токсичні речовини і патогенні бактерії. Має високий показник сорбційної дії, що показує його ефективність. Ліки допомагають вже з перших хвилин після його прийому. Вартість коливається між 90 і 150 руб.

Фільтрум використовується, якщо у пацієнта інтоксикація, а також пронос після отруєння, інфекційного захворювання або алергічної реакції на медикаменти та продукти харчування. Він коштує від 70 руб.

Гастроліт теж відноситься до препаратів, які борються з проносом. Його активні речовини допомагають пов'язувати весь вміст в кишечнику і шлунку в єдиний харчової ком. Завдяки цьому проходження харчового кома сповільнюється. Його необхідно випивати для профілактики зневоднення організму внаслідок сильного проносу. Вартість препарату становить 250 руб.

Засоби проти кишкових інфекцій

Лоперамід — це дуже популярний і недорогий препарат, який допомагає знизити кишкову моторику. Обов'язково використовується при проносі, який виникає з різних причин. Протипоказаннями є виразка кишечника, інфекції в організмі і вагітність. Вартість ліків — від 15 руб.

Фталазол є засобом, який може боротися з мікробами, які викликають захворювання кишечника, і як наслідок, пронос. Вартість препарату — від 30 руб.

І дітям, і дорослим пацієнтам можна використовувати Ентерофурил. Цей медикамент допомагає при розладах шлунково-кишкового тракту. Вартість медикаменту — від 150 руб.

Ентерол теж бореться з мікробами в кишечнику. Крім того, він усуває пронос, зміцнює імунну систему людини і виводить шкідливі речовини з організму. Обов'язково потрібно застосовувати ці ліки при інфекційних і запальних процесах в кишечнику. Вартість ліки — від 150 руб.

Препарати з групи пробіотиків

Прибуток — це обов'язково засіб від проносу.Препарати з цієї групи призначаються лікарями у випадку з дисбактеріозом. Крім того, вони використовуються в профілактичних цілях проти діареї. Особливо якщо перед цим пацієнт тривалий час вживав антибіотики.

Лактобактерин допомагає відновити мікрофлору в кишечнику. Це допомагає в подальшому стабілізувати стілець і, в цілому, весь процес травлення. Якщо пацієнт страждає від кандидозу або мають непереносимість лактозного характеру, то лактобактерин забороняється використовувати. Вартість цього медикаменту — 150 руб.

Біфідобактерін допомагає зміцнювати імунну систему людини. Також цей препарат впливає на стабілізацію роботи всієї системи травлення. Його використовують люди при дисбактеріозі, інфекціях в кишечнику. Вартість засоби — 150 руб.

Біфіформ теж відноситься до пробиотиком антидіарейного характеру. Його використовують для лікування дорослих пацієнтів і дітей. Допомагає при інфекційних хворобах кишечника, тому що у нього є антибактеріальні властивості. Допомагає відновити мікрофлору цього органу. Вартість медикаменту — 300 руб.

Біфікол теж допомагає відновити роботу кишечника і його мікрофлору. Крім того, має антибактеріальний ефект. Обов'язковий пацієнтам з інфекцією в кишечнику. Вартість медикаменту — від 200 до 300 руб.

Ріофлора — це група засобів, які належать до БАДів. Створюються на основі пробіотиків. Медикамент має захисні властивості для травної системи. Допомагає запобігти розлади шлунково-кишкового тракту. Вартість препаратів становить від 200 руб.

Хілак Формі допомагає в рості і розвитку корисних мікроорганізмів, які розташовуються в травній системі. Цей медикамент впливає на шлункову секрецію. Крім цього, речовини в Хілак Формі можуть негативно впливати на бактерії, які відносяться до патогенної групи. Його необхідно використовувати, якщо у пацієнта діарея, дисбактеріоз, інфекційні кишкові хвороби. Вартість медикаменту — від 150 руб.

Лікарські засоби з рослинними компонентами

Ліки від проносу у дорослої людини і дитини може містити не тільки штучні компоненти. Можна скористатися препаратами рослинного походження.

Наприклад, з диарей прекрасно справляється корінь родовика.Причому препарати з таким природним компонентом допомагають, не залежно від того, яка причина проносу. Крім того, речовина допомагає зупинити кровотечу в кишечнику, а також має в'яжучі властивості і бореться з бактеріями. Його вартість не більше 70 руб.

Плоди чорниці теж можуть допомогти людині при проносі. Вони можуть усувати запальні процеси, мають терпкий і антисептичний ефект. Плоди потрібно заварювати в чай ​​або робити настоянку з ними. Засіб коштує від 150 руб.

Плоди черемхи можуть допомогти при діареї. Відвари і настойки з черемхою мають терпкий і дубильний ефект. Коштує це засіб від 50 руб.

Завжди гранатова шкірка користувалася популярністю в лікуванні цього неприємного захворювання. Необхідно сідлати настойку самостійно або купити її в аптеці. Це найкращі ліки від проносу. Його можна використовувати навіть вагітним жінкам і жінкам в період лактації, а також маленьким дітям. Такі відвари і настойку допомагають поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту, впливають на тонус і моторику органів.

Багато людей починають займатися самолікуванням і замислюються, які ліки від проносу вибрати. Не варто купувати препарати, не знаючи їх властивостей. Тільки досвідчений лікар може вибрати медикаменти в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта і характеру перебігу хвороби. Самолікування може тільки нашкодити людині, особливо дуже важливо дотримуватися цього правила для дітей. Ліки від проносу для дітей повинен вибирати тільки педіатр.